Przydatne linki

Praca – portale pracy, z których warto korzystać

Poszukiwanie pracy wymaga od poszukującego dużych nakładów czasu i pracy. Są one potrzebne do napisania cv, dobrego listu motywacyjnego, a także do tego, by wywrzeć dobre wrażenie na swoich potencjalnych pracodawcach podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dobrze, że aktualne oferty pracy można wyszukiwać bez konieczności wychodzenia z domu. Właśnie w tym celu powstają Portale Pracy. Bez wątpienia są one dużym udogodnieniem dla poszukujących pracy. Nie można jednak zapomnieć o tym, że dzięki nim Pracodawcy zyskują wygodny sposób poszukiwania pracowników.

Portale pracy można podzielić na:

  • ogólne (takie, w których można znaleźć ogłoszenia praktycznie z każdej branży),
  • branżowe (takie, które specjalizują się w poszukiwaniu pracowników określonych zawodów),
  • zbierające oferty z innych portali (dzięki nim nie musisz przeglądać wszystkich istniejących portali pracy).

Poniżej przedstawiamy portale pracy, z których, naszym zdaniem, warto korzystać (dotyczy to zarówno Poszukujących pracy, jak i tych, którzy Poszukują pracowników)


Portale współpracujące z uczelnią:

Szukasz ciekawej pracy? Przeczesałeś już cały internet i wciąż nie wpadłeś na coś naprawdę ciekawego?

Sprawdź neuvoo.pl – miejsce w sieci, w którym zbierane są wszystkie, co do jednej, oferty pracy dostępne w Internecie. Znalezienie pracy marzeń do łatwych zadań nie należy, ale na pewno łatwiej jest się za to zabrać, mając przed sobą gigantyczny katalog pełen możliwości.

Neuvoo.pl to kanadyjski startup, który otworzył polską wersję swojego agregatora ofert pracy pod koniec ubiegłego roku. Pomysł jest prosty: specjalnie napisany program przeszukuje sieć pod kątem ogłoszeń na temat wolnych miejsc pracy, a później wyświetla je na stronie http://neuvoo.pl
A więc Neuvoo to google w kategorii ofert pracy – i to tu znajdziesz w jednym miejscu wszystkie ogłoszenia i oferty, jakie aktualnie dostępne w Polsce.

neuvoo-1


nterviewMe to jeden z największych w Polsce blogów z bezpłatnymi poradnikami dla osób szukających pracy. Miesięcznie odwiedza nas około 300 tysięcy osób. Na blogu znajdują się porady, jak napisać skuteczne CV, przekonujący list motywacyjny i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do naszego bloga to: https://interviewme.pl/blog

logo Interviewme


Ogólne portale pracy:

Pracuj.pl – bardzo popularny, solidny serwis pracy. Przeglądanie ogłoszeń jest bezpłatne. Za dodawanie ogłoszeń trzeba już zapłacić. Możesz zamówić newsletter z najnowszymi ofertami pracy zgodne z wybranymi przez Ciebie kryteriami, a także zapoznać się  z wieloma profesjonalnymi poradami na temat skutecznego poszukiwania pracy.

Jobs.pl – podobnie, jak w przypadku większości portali tego typu, przeglądanie ogłoszeń pracy jest bezpłatne, za dodawanie ogłoszeń trzeba natomiast zapłacić. Istnieje możliwość subskrypcji newslettera z najnowszymi ofertami. Znajdziesz tu także wiele artykułów na temat m. in. rozmowy kwalifikacyjnej, pisania CV, listu motywacyjnego.

Jobpilot.pl – oferty pracy z kraju i zagranicy. Znajdziesz tu także Magazyn Kariery, w którym można przeczytać setki artykułów na temat kształtowania kariery, raporty rynku pracy i wynagrodzeń, wzory CV. Przeglądanie ofert pracy jest bezpłatne. Opłacie podlega natomiast dodawanie ogłoszeń.

Gazetapraca.pl – portal związany z Gazetą Wyborczą. Najwięcej nowych ogłoszeń pojawia się w poniedziałki, środy i piątki. Portal dla poszukujących pracy oraz dla poszukujących pracowników.

Praca.gratka.pl – w serwisie znajdziesz ogłoszenia, a także liczne porady dotyczące poszukiwania pracy. Możesz także zamówić newsletter z najnowszymi ofertami.

Careerjet.pl – Wyszukiwarka ofert pracy. Całkiem wygodne narzędzie – w jednym miejscu zebrane są oferty z całego świata (nie tylko z Polski).

Praca.pl – w serwisie znajdziesz aktualne oferty pracy, możesz dodać do bazy swoje CV, a także skorzystać z licznych porad na temat CV, listów motywacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych, itp.

infoPraca.pl – oprócz standardowej opcji, jaką jest przeglądanie ogłoszeń, możesz także stworzyć swój profil w serwisie w celu łatwiejszego i szybszego aplikowania na wybrane stanowiska. Przy każdej ofercie pracy widzisz także, ile osób zgłosiło już na nią swoją kandydaturę.

Metropraca.pl – ogłoszenia o pracę, łatwe wyszukiwanie. Portal pracy dla poszukujących pracy oraz dla pracodawców poszukujących pracowników.

 

Branżowe portale:

KarieraIT – portal pracy dla informatyków i inżynierów.

jobs4it.pl – oferty pracy z branży IT.

Pracownicy.it – oferty pracy wyłącznie dla branży IT. Portal umożliwia poszukiwanie pracy lub pracownika.

Pracawbiurze.pl – oferty pracy przede wszystkim w zakresie obsługi sekretariatu i innych prac biurowych. Portal zarówno dla poszukujących pracy jak i dla poszukujących pracowników.

Pracawsprzedazy.pl – oferty pracy dla przedstawicieli handlowych, telemarketerów, sprzedawców i itp. Z usług serwisu mogą korzystać zarówno poszukujący pracy, jak i pracodawcy.

jobs4sales.pl – oferty pracy z branż związanych ze sprzedażą.

Przedstawiciele.pl – praca w działach sprzedaży.

sprzedawcy.pl – portal, w którym można znaleźć oferty pracy w Działach Sprzedaży, Call Center, wsparcia sprzedaży i ogólnie pojętej obsługi klienta

jobspot.pl – praca w finansach. Portal dla pracowników oraz dla pracodawców.

jobs4finance.pl – oferty pracy dla maklerów, brokerów, księgowych, analityków finansowych, itp.

 

Portale zbierające oferty z innych portali pracy:

jobrapido.pl – wyszukiwarka ofert pracy.

praca.money.pl -publikuje ogłoszenia o pracę zebrane z innych serwisów.